EciLa*EnJoyGame.Ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


EciLa*EnJoyGame.Ro
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Vampiri si Varcolaci

In jos 
AutorMesaj
Atlantis
Owner
Owner



Mesaje : 179
Data de înscriere : 06/04/2010
Varsta : 28
Localizare : Bucuresti

Vampiri si Varcolaci Empty
MesajSubiect: Vampiri si Varcolaci   Vampiri si Varcolaci Icon_minitimeSam Apr 24, 2010 10:55 am

Exista sau oare au existat vampiri si varcolaci? Am auzit de multe intamplari (poate chiar povesti) despre...

Pareri?


hm...oricum...exista oameni care simt nevoia sa suga sangele altora...am vazut la tv Wink

Este o boala care produce caracteristici "vampiresti" se numeste porfiria.
Pina acum sunt inregistrate cca 60 de cazuri in lume. Boala se manifesta prin cresterea unor dinti ascutiti, a parului in exces, sensibilitate la lumina si nevoia de sange. Acum, ginditi-va ca aceasta boala isi are radacinile long time ago. Stiinta si medicina nu erau atat de evoluate si orice practica, dincolo de limitele impuse ale societatii era damnata si de cele mai multe ori practicanti, condamnati la moarte. Este o presupunere nebuneasca, dar doar sa ne gindim ca a existat cindva prin Londra, in timpurile domnitelor cu umbrelute si manusi de dantela, si a barbatilor cu frac si tenul palid, un purtator al acestei boli.
Sa presupunem ca acest asa zis "vampir" a stat la baza miturilor si povestilor si de ce num a faimoasei carti a lui Bram Stoker sau a seriei Annei Rice.
Daca nowadays am intalni un astfel de caz l-am mai trata cu usturoi sau crucifixuri?
Sus In jos
http://masacru.effect.com
 
Vampiri si Varcolaci
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
EciLa*EnJoyGame.Ro :: ...:::Culturi si Mistere:::... :: ...:::Culturi ascunse, mistere si fapte inexplicabile:::...-
Mergi direct la: